Dark Vengeance Librarian som Ezekiel
Dark Vengeance Librarian som Ezekiel
Skulle detta vara okej för folk? Tycker själv att de är ganska lika varandra. Man missar ett standard.
Felix "Daskad" Thuresson
Papa D skrev: Vänd på tabellen och Daskad ligger först, hej, Daskad ligger först, hej, Daskad ligger först!
Re: Dark Vengeance Librarian som Ezekiel
Har inget problem med det, funderar själv på att köra DV chapter mastern som Azrael då han har både power sword, combiplasma, en hjälm utan en liten meningslös tomte som håller den. Det är väl det som räknas , att vapen stämmer. Banneren för Azrael eller Ezikiel finns bara på bilder men nämns aldrig i reglerna och verkar inte ha någon funktion, är ingen fan av dem, påminner mig om gamla 40k editions.daskad skrev:Skulle detta vara okej för folk? Tycker själv att de är ganska lika varandra. Man missar ett standard.
Re: Dark Vengeance Librarian som Ezekiel
Tycker att både Chapter Mastern och Librarian passar utmärkt som Azrael och Ezekiel!
Re: Dark Vengeance Librarian som Ezekiel
Dock måste väl tilläggas att Azrael's modell fortfarande är en av de coolare GW gjort, definitivt mycket på grund av det coolaste combi-vapnet i spelet!
"Deception is the point. Any fool can calculate strength. That one has been doing it from the moment he saw us. Now, he has to calculate what he can't see. And fear what he doesn't know."